April 21, 2021 00:53
Македонија

Демант од Финска до Царовска: Историјата и општествените науки кај нас се изучуваат одделно

Владата е извор на лажни вести, напиша на Фејсбук пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски, кој сподели реакција на македонско-финското здружение за реформите во образованието предложени од министерката Мила Царовска.

„Владата е извор на лажни вести, бидејќи директно од Финска ја демантираат дека министерството за образование во Македонија прави образовни реформи како во Финска.
Нема опис за фотографијата.

AnimeTV animetv jp: Watch The Promised Neverland Season 2 Episode 5.5 Episode Full

AnimeFreak anime websites: Watch Gintama Episode 145 (https://animefreak.ws/m/Wzr/ep-145)