Скопје

Дел од Кејот 13-ти Ноември утре без вода

Поради дефект на затворач ф-80мм на Кеј 13-ти Ноември (во близина на мостот Око), утре со прекинато водоснабдување ќе бидат корисниците на дел од Кејот.

– Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 09:00 часот до завршување со активностите, соопштија од ЈП Водовод и Канализација – Скопје. 

GoGoAnime gogoanime food wars: Watch Attack on Titan Final Season (Dub) Episode 6

AnimeTV anime: Kuro Gal ni Natta kara Shinyuu to shitemita. Episode 1