January 24, 2022 21:29
Скопје

Поради уличен дефект дел од Дебар Маало остана без вода

Без вода денеска од 12.05 часот се корисниците од улицата „Орце Николов“ на потегот помеѓу „Ѓорѓи Пулевски“ и „Рузвелтова“ во Дебар Маало, во Општина Центар.

Како што соопшти Регионалниот центар за управување со кризи – Скопје, прекинот е поради санирање на уличен дефект од Ф-100 милиметри на улица „Орце Николов“ бб, спроти ПУИГ.

Корисниците ќе бидат без вода се до санирање на дефектот.

 

Aniwatch - Free Anime Streaming Online - Aniwatch Official. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

AniWatch One Piece Episode 998

AniWatch Hunter x Hunter (2011) (Dub)

english dubbed anime My Hero Academia Season 5

My Hero Academia Season 5 (Dub) Episode 16

AniWatch DON'T TOY WITH ME, MISS NAGATORO