February 16, 2019 17:06
Општини

Дел од Бутел утре без вода

 

Дел од корисниците на општина Бутел утре од девет часот ќе останат без водоснабдување поради уличен дефект од Ф-200мм на ул. Бутелска во близина на полициската станица Бутел.

 

Без водоснабдување  ќе останат корисниците  на улиците од  „Хо Ши Мин“, „Марко Крале“, „Љубо Петровиќ“, „Дабница“, „Мрежичка“, „Зуфер Мухиќ“, „Коле Канински“, „Призренска“, „Галичник“ и „Мостарска“.

Related posts

Интервју со Градоначалничкта на општина Арачиново Миликије Халими

24info

“Хабитат Македонија” и oпштина Ѓорче Петров потпишаа меморандум за соработка

admin

Шилегов: Во Визбегово ќе го прошириме капацитетот за бездомници

jule kolch