June 25, 2022 12:55
Скопје

Дел од Бутел утре без вода

Поради изведување водоводен приклучок со пречник од 250 милиметри на булеварот „Македонско Косовска бригада” број 87 во населбата Бутел, утре од 9:00 часот со прекинато водоснабдување ќе бидат корисниците од касарната Илинден, фирмата „Вива Фреш”, кракот 11 од булеварот „Македонско Косовска бригада” и сервисот „Џеват”.

Како што информираат од ЈП „Водовод и канализација” – Скопје, корисниците ќе бидат без вода се до завршување со активностите.

go88 club go88 hỗ trợ go88 match

bắt cầu tài xỉu sunwin SunWin.gg | Game Macao Số 1 Việt Nam sunwin pc