February 23, 2019 08:35
Општини

Делови од Ѓорче Петров и Сарај утре без струја

Дел од жителите од горниот дел од скопското село Рашче утре од 9 до 15 часот ќе останат без електрична енергија.

Во истиот период без снабдување со струја ќе бидат и дел од корисниците лоцирани на улиците „2“ и „22“ во населеното место Црквиште во село Волково.

Како што информира Регионалниот центар за управување со кризи-Скопје, прекините се поради планирани технички зафати во дистрибутивната електромрежа.


Related posts

OПШТИНА БУТЕЛ ВО АКЦИЈА ЗА РАСЧИСТУВАЊЕ НА СНЕГОТ ОД УЛИЦИТЕ

24info

По една година, исчезната 16-годишна скопјанка се вратила дома

24news

Интервју со градоначалникот на Општина Бутел

24info