June 29, 2022 00:04
Скопје

Делови од Центар и Карпош денеска без вода

Прекин во водоснабдување денеска од 8:30 часот ќе имаат корисниците од улиците „Кратовска” и „Банско” во Општина Центар.

Како што соопшти ЈП „Водовод и канализација” – Скопје, прекинот е поради уличен дефект ф-80 мм на ул. „Кратовска” бр. 23.

Од 9 часот без вода ќе бидат и корисниците од улиците „Петре Пирузе”, „Ташкенска”, „Хаванска”, „Варшавска” и „Хелсинки” во Општина Карпош, поради уличен дефект ф -100 мм на ул. „Петре Пирузе” бр. 12 (по старо Мексичка).

Корисниците ќе бидат без вода се до завршување на интервенциите.

Go88 - Tải Go88 Thiên đường Game Bài Đổi Thưởng lớn nhất cskh go88 Tài Xỉu Go88 - Tải Game GO88 Đổi Thưởng APK, iOS, AnDroid

tải sunwin1 SUNWIN - Game bài đổi thưởng top đầu năm 2022 sunwin khoá tài khoản