October 22, 2021 11:21
Спорт

Деле Али: Резултатот е неправеден од пресметката со Челзи

Играчот за врска на англискиот фудбалски премиерлигаш Тотенхем, Деле Али проговори за поразот во 5. коло против Челзи (0:3).

– Можевме да прикажеме подобра игра и да освоиме три бода. Добро го започнавме натпреварот, бевме задоволни од нашето издание за време на паузата. Мислевме дека ја контролираме играта. Резултатот е неправеден. Но, ние мора да го прифатиме и да продолжиме напред, изјави Али за Би-би-си.

Челзи трите гола ги постигна во второто полувреме.

По пет кола од Премиер лигата, Тотенхем има освоено девет бода и е на 7.место.

Во следниот натпревар, Тотенхемс ќе се соочи со Вулверхемптон во натпревар од третата рунда во Лига купот. Средбата ќе се одржи на 22 септември.

The Country of Rare Treasure Episode 10

Website https://animeflv.uk: Watch Wonder Egg Priority animeflv Episode 12 anime sites

Website https://animeflix.nl: Watch Brave Beats animeflix Episode 22 animeflix dragon ball super

AnimeBee: Speed Racer anime episode 52 online free at https://animebee.to anime websites

Huntingnet: https://www.huntingnet.com/forum/members/animefreakws.html

Forums asp: https://forums.asp.net/members/animefreakws.aspx