Македонија

Дезинформациите на ВМРО-ДПМНЕ повторно се демантирани, токму оваа партија се обидуваше да ја опструира акцијата „Двојник” 

ВМРО-ДПМНЕ, како потврден креатор на лажни вести уште еднаш, по којзнае кој пат е демантирано.

Дезинформациите пласирани од Белата плата дека на лице кое правело заговор за атентат врз српскиот претседател му бил издаден македонски пасош се демантирани од Министерството за внатрешни работи.

Ако ВМРО-ДПМНЕ има информции дека конкретното лице има македонска патна исправа со друго име, нека ја сподели со инситуциите, но поважно ќе биде да соопшти од каде таа партија има информации кои ги немаат ниту Интерпол ниту Европол

ВМРО-ДПМНЕ во текот на полициската акција „Двојник” правеше неуспешни обиди да ја саботира, пласирајќи информации, додека акцијата беше во тек.

Свесно со лаги и манипулации ја загрозуваа истрагата. Но не успеаја.

Случајот „двојник” е расчистен и за тоа веќе се изречени и судски пресуди, а сите патни исправи поврзани со оваа истрага се поништени во управна постапка и истите не се валидни односно не можат да се користат.

4Anime - Watch English Anime Online For Free in HD | 4Anime.biz. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

sites to watch anime Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train (Dub)

4 anime My Hero Academia Season 5

Attack on Titan Final Season (Dub) Episode 14

4anime Ranking of Kings

Komi Can’t Communicate Episode 12