August 20, 2019 20:48
Хроника

Девојче се лизнала на чешма во училишниот двор и тешко се повредила

Вчера околу 12.00 часот во Полициската станица Гостивар било пријавено дека во село Топлица, гостиварско, седумгодишна ученичка паднала во кругот на училиштето и се здобила со тешки телесни повреди.

Според пријавеното, за време на одмор, обидувајќи се да се напие вода од чешмата во кругот на училиштето, девојчето се лизнало и паднало. По укажаната лекарска помош во болницата во Гостивар, била пренесена во Ургентен центар при комплексот клиники „Мајка Тереза” во Скопје. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Нови вести

ТРАГЕДИЈА: Загина работник откако паднал од зградата на ФФМ

Filip

Скопјанка пријавила дека познаник се обидел да ја силува нејзината ќерка

Daniela

Пронаjдени 180 стебла канабис кај Блаце

Daniela