Магазин

Девојче од Русија се изгубило во снежна бура, ноќта ја преживеало гушкајќи куче

Десетгодишно девојче преживеа силна снежна бура во Русија гушкајќи куче, јави Си-Ен-Ен, повикувајќи се на руската државна телевизија и локалните медиуми.

Девојчето, чие име не се соопштува, минатата недела го напуштило училиштето во градот Углегорск, но не се вратило дома.

Градот се наоѓа на источниот руски остров Сахалин, кој бил покриен со обилен снег и ветрови кои достигнувале брзина и до 80 километри на час.

Властите и локалното население го барале девојчето во текот на ноќта откако било пријавено за исчезнато.

Тие се фокусирале на куќите со домашни миленици бидејќи мештаните пријавиле дека виделе девојче како си игра со куче ноќта пред да исчезне.

Родителите на девојчето, исто така, и’ рекле на полицијата дека таа многу сака да си игра со домашни миленици.

Волонтерот го нашол девојчето следното утро, како седи во куќичка за куче на отворено и го гушка животното за да се стопли, јавува руската државна телевизија.

Девојчето било пренесено во болница и било констатирано дека е здраво, се вели во извештајот.

https://animeheaven1.com/. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

My Hero Academia Season 2

The Seven Deadly Sins: Dragon's Judgement Episode 19

AnimeHeaven Dragon Ball Super (Dub) Episode 128

AnimeHeaven My Hero Academia

My Hero Academia Season 2 Episode 24