November 19, 2019 22:34
Свет

Девојче загина во силен земјотрес на Филипините

Најмалку едно лице загина во силниот земјотрес со јачина од 6,5 степени што денеска ги погоди Филипините, објавија светските медиуми.

Според извештаите, првата официјално потврдена жртва е седумгодишно девојче кое загинало откако се срушила зграда во Тулунан.

 

Нови вести

Финска по речиси 30 години отвора Амбасада во Ирак

Filip

Вандализирани еврејски гробишта во Данска

Valentina

Пјонгјанг: Се помали шанси за нормализација на односите со САД

Filip