June 18, 2019 17:36
Хроника

Девојка од Србија нападната од четири насилнички во Скопје

Девојка од Србија била напдната од четири девојки, вчера утрото во центарот на Скопје.

Според полицијата, вчера на пладне Т.С.(19) од Република Србија, со живеалиште во Скопје пријавила во ПС Центар, дека истиот ден околу 3.30 часот пред ноќен клуб на улицата Димитрие Чуповски била нападната од неколку женски лица.

Полицијата го расчистува случајот.

Нови вести

Турчин се заканувал на сопругата-гостиварка и објавил компромитирачка фотогафија на нејзиниот ФБ профил

Igor

Откриени 72 мигранти вчера на две локации, криумчарите во бегство

Igor

Марјан Србиноски тешко повреден во сообраќајка

Igor