April 21, 2019 20:37
Хроника

Девојка го пријавила поранешниот дечко – физички ја нападнал, па ја однел кај него дома

 

Дваесет и петгодишна девојка од Скопје пријавила дека вчера напладне на булеварот „Крсте Мисирков“ била физичка нападната од нејзиното поранешно момче.

Како што соопшти МВР, според пријавеното, додека таа се движела кон своето возило во гаража на трговски центар, била пресретната од поранешниот дечко, кој физички ја нападнал и насилно ја внел во неговото возило и ја однел во својот дом, но потоа ја пуштил да си оди. Се преземаат мерки за расчистување на настанот.

Нови вести

Воз удри во трактор

Filip

Кумановец избоден со остар предмет

Filip

Двајца Белгијци упаднале во дворот на Генералштабот

Igor