December 8, 2022 23:40
Хроника

Девојка во Скопје нападна полицаец

Синоќа околу полноќ пред угостителски објект на подрачје на Центар, полицијата ја приведе В.А.(21) од Скопје, затоа што физички нападнала полициски службеник при вршење на службена дејност.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок, соопшти МВР.