December 9, 2019 04:11
Хроника

Деветнасетгодишна девојка со автомобил удрила во пешак кај Липково

Деветнаесетгодишна девојка од селото Отља, Липково со автомобилот удрила во 23-годишен пешак од селото Лојане.

Несреќата се случила на регионалниот пат Липково – Куманово, пришто  со тешки телесни повреди се здобил пешакот.

Од МВР велат дека во возилото имало уште едно лице кое се здобило со полесни повреди.

И двајцата биле пренесени во болницата во Куманово за укажување на лекарска помош, а увид на местото извршила увидна екипа на СВР Куманово.

Нови вести

Пукано во полициски службеник во Скопје

zane

Ограбен таксист во Шуто Оризари

zane

Тројца повредени во сообраќајна несреќа во Скопје

zane