February 25, 2020 10:42
Свет

Деветмина убиени од бомбаш-самоубиец во Чад

– Бомбаш-самоубиец уби девет цивили во село во Западен Чад.

Областа во минатото беше поле на дејствување на џихадистичката група Боко Харам, објави денеска армијата.

Нападот се случил ноќеста во селото Каига Кинџирија.