March 1, 2021 11:01
Спорт

Деби победа во кариерата на Фелер на слаломот во Флахау

Австрискиот скијач Мануел Фелер победи попладнево на првиот од двата слаломи што во рамки на Светскиот куп викендот се на програмата во Флахау.

До својот прв триумф во кариерата Фелер стигна со 43 стотинки побрзо време од Французинот Клемент Ноел, додека трето место го освои победникот на слаломот во Аделбоден, Австриецот Марко Шварц.

Фелер со триумфот го презеде водството во поредокот во слалом со 310 бодови, додека Французинот Алекс Пинтуро остана водечки во генералниот пласман со 718 бодови.

Watch Is It Wrong to Try to Pick Up Girls in a Dungeon? III Episode 4 at website https://animeplanet.cc bleach anime planet

By the Grace of the Gods (https://animeflix.nl/m/0exe) Episode 12 at website https://animeflix.nl hunter x hunter animeflix