January 25, 2022 06:12
Балкан

Двојно убиство во Пула: Му „пукнал филмот“ па ги убил татко му и мајка му

Двојно убиство се случи денеска во Пула, каде син ги убил татко си и мајка си. Полицијата пристигнала на местото на злосторството околу 16 часот и 15 минути и во куќата пронашла две мртви лица.

Според Глас Истре, жртвите се Д.Б. и Н.Б., а сторител е нивниот 30-годишен син В.Б., кој се предал на полицијата.

Според портпаролката на истарската полиција, Сузана Сокач, дури по завршување на истрагата ќе се знае точното време на смртта на двете лица, а потоа ќе биде објавено и како се убиени.

Таа додаде дека полицијата претходно не постапувала на оваа адреса, особено не поради нарушените семејни односи.

– Осомничениот инаку и е познат на полицијата по своите постапки, но ние засега не би излегле со тие информации. Но тоа не се насилни кривични дела, им рече Сокач на новинарите.

Соседите велат дека синот живеел со родителите во семејниот дом и често бил виден на велосипед. Тие не слушнале за семејни несогласувања или нешто слично.

-Тука живееше цел живот со родителите. Сестрата се одсели кај момчето. Како деца сите се дружевме. Има околу триесет години. Секој ден е на велосипед. Беше малку чуден. Беше спремен да прави срања. Тоа можеше да се забележи од прва, иако никогаш не сум имал проблем со него. Очигледно тоа се случило синоќа. Изгледаше дека не е пукано зашто никој не слушна истрели. Татко му и мајка му беа добри луѓе. Тоа е кога ќе ти се помати умот, слушнавме од првите комшии.

https://animeflix1.com/. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

free anime online My Hero Academia Season 3 (Dub)

My Hero Academia Season 4 Episode 24

anime online JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable

Attack on Titan Final Season Episode 9

anime flix ANIMEFLIX Attack on Titan Season 2