Македонија

Движење Беса: Новата власт е нелегитимна, изградена на пазарење со купопродажба на пратеници

Очекувано, новата влада во претставувањето на програмата докажува дека нема ниту политички капацитет ниту изборен легитимитет да ја води државата, реагираат од Движењето Беса.

„Во време на политички, економски, социјални и образовни предизвици, наместо да понуди решенија за суштински проблеми, новиот премиер ја разоткрива идејата за декриминализација на канабисот и празната политичка реторика која не гарантира сигурна иднина на земјата.Сите забелешки што периодов ги даде Движењето Беса се докажани како точни, затоа најдобро решение за излез од кризата што ја предизвикува ова владата се предвремените парламентарни избори“, додаваат од таму.

Според нив, извртувањето на политичката волја, пазарењето со купопродажбата на пратеничките мандати, како што велат, ја делегитимираа оваа власт затоа сугерираат дека единствен излез од целата оваа состојба се прави само со враќање на мандатот на народот.

„Движењето Беса ќе ги искористи сите демократски механизми за дополнително да го прикаже вистинското лице на ова нелегитимна, недемократска власт која е изградена на интерес на пазарење со купопродажба на пратеници, а не на политички принципи кои треба да ги има една влада“, велат од Беса.

watch subbed anime. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

animefreaks website AnimeFreak Kuro Gal ni Natta kara Shinyuu to shitemita.

Record of Ragnarok

watch anime Fairy Tail (Dub)

AnimeFreak DON'T TOY WITH ME, MISS NAGATORO

anime streaming AnimeFreak Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai

tải go88