January 27, 2022 06:25
Хроника

Две лица тешко повредени во сообраќајка во штипската населба „Сењак”

Деветнаесет годишно момче е тешко повредено во сообраќајна несреќа, што се случи попладнето во штипската населба Сењак, во близина на трговскиот центар ,„Елкос”.

Несреќата се случила меѓу патничко возило „венто” управувано од 71 годишен возач и мотор, управуван од 19 годишното момче, негов сопатник бил и 17 годишен малолетник.

Портпаролот на Клиничка болница Штип, Марина Шуманска информира дека во болницата примени се две лица, од кои едното со повреди на главата и е во шок соба. Во тек се снимања и прегледи.

Полицијата и јавен обвинител извршија увид на местото на несреќата, а кои треба утврдат како се случила незгодата.

4Anime - Watch English Anime Online For Free in HD | 4Anime.biz. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

watch animes The Misfit of Demon King Academy: History’s Strongest Demon King Reincarnates and Goes to School with His Descendants

4Anime Redo of Healer

4Anime Tokyo Revengers

english dubbed anime 4Anime How NOT to Summon a Demon Lord Ω

watch animes Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time