February 23, 2019 20:37
Хроника

Две лица приведени за поседување хероин

Во Гостивар од страна на полициски службеници биле лишени од слобода лицата В.А.(45) од гостиварското село Неготино и Ј.Т.(38) од Гостивар бидејќи при личен преглед кај нив бил пронајден хероин.

Лицата, како што соопштио денеска МВР, биле приведени во Полициската станица Гостивар за понатамошна постапка. По целосното расчистување и документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

Related posts

На Деве Баир бил приведен Бугар со фалц документи

Ivona

Уапсен дрвокрадец кој дрвата ги превезувал во автомобил без регистерски таблици

Ivona

Претепано момче од Скопје се бори за живот

24info