June 21, 2021 19:16
Хроника

Две лица повредени при пожар во куќа во Скопје

Вчера во 08.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Индира Ганди“ настанал пожар во куќа сопственост на Н.В.(36), при што била опожарена една соба и влезот од куќата.

Во пожарот со повреди се здобиле Н.В. и К.Џ.(40) и биле пренесени во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“, каде им биле констатирани телесни повреди.

Пожарот бил изгаснат од екипа на Бригадата за противпожарна заштита Скопје, а увид извршила екипа од СВР Скопје.

GoGoAnime attack on titan gogoanime: Naruto: Shippuden (Dub) Episode 500

WCOStream watch cartoons online wcostream: Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train (Dub) Episode Full