July 26, 2021 04:07
Македонија

Две лица загинаа во собраќајка на патот Штип-Крупиште

Две лица загинаа во собраќајка на патот Штип-Крупиште

Штип, 20 јуни 2021 (МИА) – Две лица загинаа во тешка сообраќајна несреќа на новиот експресен пат Штип-Крупиште.

Надлежните од СВР-Штип потврдуваат дека несреќата се случила околу 16 часот на експресниот пат на четири километри пред штипската приградска населба Три Чешми.

Засега нема информации на која возраст се жртвите и од каде се. Познато е дека несреќата се случила при директен судир меѓу две возила со велешки и битолски регистерски таблички.

При несреќата има повредено и други лица, кои се хоспитализирани во Клиничка болница-Штип, при вадењто на повредените и двете жртви во несреќата интервенирале и штипските пожарникари.

Надлежните од СВР-Штип најавија дека подетални информации за денешнава трагедија на експресниот пат Штип-Крупиште ќе имаат во текот на утрешниот ден.

Според првичните информации од очевидци во несреќата загинале двајца велешани. Увид на местото на незгодата вршат полициски службеници и јавен обвинител од Штип. вдј/сп/

https://aniwatch.pro anime stream. Watch Queen's Blade Rebellion vs. Hagure Yuusha no Aesthetica Episode Full

AnimeFreak Watch english anime Online in HD for FREE. Doraemon Movie: Boku, Momotarou no Nanna no Sa (https://animefreak.ws/m/wo4l) Episode Full

AnimeBee | Watch Anime Online | English Sub & Dub Anime Free. Mameneko (https://animebee.to/m/3w57) Episode 12

KissAnime Multichain: https://www.multichain.com/qa/user/kissanimemx