December 13, 2019 08:49
Свет

Две лица загинаа во вооружен инцидент во близина на Државниот универзитет Алабама

Две лица загинаа, а четворица се повредени при вооружен инцидент што се случил во близина на кампусот на Државниот универзитет Алабама.

Според полицијата, една од жртвите починала на местото на инцидентот, а другата во болнициа.

Деканот на Универзитетот Квинтен Рос истакна дека пукотницата не се случила во кампусот, туку во една од зградите во близина.

Полицијата не соопшти повеќе детали за инцидентот.

Нови вести

Постигнат договор за климатски неутрална Европа

Valentina

Еден морнар загина, а уште еден е исчезнат во пожарот на рускиот носач на авиони

Valentina

Пентагон тестира балистичка ракета

Valentina