January 27, 2022 06:08
Македонија

Две едномесечни бебиња најмлади пациенти во болницата „Козле“ заразени со ковид

Директорот на Детската клиника за белодробни заболувања „Козле“, Бесник Зеќири во гостувањето во „Утрински брифинг“ на Слободна ТВ порача дека најмлади пациенти на корона вирус се едномесечни близнаци.

„Во моментов имаме 22 деца хоспитализирани во нашата установа. Има и поголем дел кои се лекуваат амбулантски. Најмладите пациенти на корона вирус се две близначиња од по месец дена. Повозрасните се 16-17 години. Младите доаѓаат навреме лекување, што значи дека родителите се грижат за нивното здравје“, порача Зеќири.

watch anime. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

Komi Can’t Communicate Episode 4

ANIMEFLIX Yosuga no Sora: In Solitude Where We are Least Alone

Josee, the Tiger and the Fish

ANIMEFLIX The World's Finest Assassin Gets Reincarnated in Another World as an Aristocrat

english anime Your Lie in April