November 28, 2021 07:06
Свет

Две авиокомпании го укинаа носењето маски на летовите во Скандинавија

 Авиокомпаниите САС и Норвежен од понеделник нема да бараат носење маски на нивните летови во Скандинавија, односно Норвешка, Шведска и Данска. „Со оглед дека сите три скандинавски земји се отворени за патување и ги укинаа епидемиолошките ограничувања, повеќе не гледаме потреба да бараме носење маски на сите домашни летови, како и летови меѓу Данска, Шведска и Норвешка”, рече портпаролката на САС, Фреја Анамац за шведското радио.

И компанијата Норвежен на својата веб – страница објави дека повеќе нема да бара носење маски на овие летови поради намалениот ризик од инфекција.

Animepahe: Majokko Club Yoningumi: A Kuukan kara no Alien X anime episode Full online free at https://animepahe.cc gogoanime

AnimeFreak - Watch Anime Online for Free. Subbed & Dubbed

WCOStream Watch anime online, English anime online HD

Website https://animedao.nl: Watch Neko Rahmen animedao Episode 13 sites like animedao

Spring Comes to Ponsuke Episode Full