September 25, 2021 05:10
Свет

Два авиони се судрија на аеродромот во Дубаи

Авионот на нискобуџетната авиокомпанија „Флај Дубаи“ утрово се судри со авионот на компанијата „Галф ер“ на пистата на Меѓународниот аеродром во Дубаи.

Надлежните информираа дека никој не е повреден.

Компанијата „Флај Дубаи“ објави дека нејзиниот „Боинг 737-800“, кој требаше да лета за Киргистан, е оштетен во „помал инцидент“ и е принуден да се врати на почетната позиција.

Според информациите, патниците заминале шест часа подоцна со друг лет, пренесува новинската агенција „АП“.

Компанијата посочува дека ќе соработува со властите во истрагата на инцидентот.

„Галф ер“, пак, објави дека авион на друга компанија удрил во опашката на еден од нејзините авиони.

„Галф Ер“ во моментот превезувал патници од Дубаи до меѓународниот аеродром во Бахреин.

Меѓународниот аеродром во Дубаи објави дека една од неговите писти била затворена два часа поради судирот, но распоредот на летовите не бил нарушен.

Problem Children are Coming from Another World, aren't they? (https://animeheaven.pro/m/vlp) Episode 10

Watch Sword Art Online the Movie -Ordinal Scale- (Dub) Episode Full

Website https://kissanime.mx: Watch Kiddy Grade: Maelstrom kissanime Episode Full kissanime monster

Website https://aniwatch.pro: Watch Laughing Target aniwatch Episode Full watch anime

Uid: http://uid.me/gogoanimelol

8tracks: https://8tracks.com/gogoanimelol