October 26, 2021 00:10
Свет

Двајца турски војници убиени во северна Сирија

Двајца турски војници загинаа, а други двајца беа ранети во напад на нивното оклопно возило во северна Сирија, по што турските сили возвратија на огнот, соопшти вчера турското Министерство за одбрана.

Нападот се случи во регионот каде што Турција ја започна прекуграничната операција „Штитот на Еуфрат“ во 2016 година, насочена кон одбивање на терористичката група Исламска држава и курдската милиција (ЈПГ).

Медиумите објавија дека нападот се случил во областа Ал-Баб. Анкара, која сè уште е присутна во северна Сирија, го смета ЈПГ за терористичка група поврзана со вооружени бунтовници во Турција.

Website https://kissanime.mx: Watch Street Fighter IV: The Ties That Bind (Dub) kissanime Episode Full kissanime jojo

Website https://animetv.cc: Watch School-Live! (Dub) animetv Episode 12 anime tv all free anime for you

TwistMoe: Shin Koihime†Musou: Otome Tairan - Gakuensai da yo! Zenin Shuugou no Koto anime episode Full online free at https://twistmoe.net anime online

Watch Steamboy Episode Full

Experiment: https://experiment.com/users/gogoanimelol

Tawk: https://tawk.to/kissanimemx