Хроника

Двајца тешко повредени излетале од пат кај Пробиштип

На 21.01.2022 година околу 09.20 часот на регионалниот пат Пробиштип-с.Крупиште, се случила сообраќајна несреќа во која С.Т. (63) од Пробиштип, управувајќи патничко моторно возило „опел мерива” со пробиштипски регистарски таблички изгубил контрола и излетал од патот. Во Клиничка болница Штип се пренесени С.Т. и сопатникот во возилото Б.М. (80) од Пробиштип, кај кои се констатирани  тешки телесни повреди. Увид на лице место извршила увидна екипа на ПС-Штип.

Animeflix - Watch your favorite anime online FREE.. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

anime streaming ANIMEFLIX Attack on Titan Final Season

watch anime online ANIMEFLIX My Hero Academia (Dub)

6 LOVERS

ANIMEFLIX Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation Cour 2

Death Note

tải go88