July 23, 2021 22:17
Хроника

Двајца српски државјани лишени од слобода, пронајдени 62 мигранти во товарно возило „ман”

Двајца српски државјани се лишени од слобода синоќа во 23.30  часот на автопатот А-1, кај тунели Јаворица, од полициски службеници од Полициската станица за Граничен надзор и Граничен премин Богородица, заедно со полициски службеници од Р.Словенија, откако во товарно возило, со српски национални ознаци биле пронајдени 62 лица мигранти.

Од МВР денеска информираа дека лишени од слобода биле Х.Ф.(33) и М.Ф.(37), и двајцата од Р.Србија, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело по чл.418 од Кривичниот законик.

– При контрола на товарно возило „ман”, со српски национални ознаки, управувано од Х.Ф., каде како совозач бил М.Ф.(37) биле пронајдени 62 лица мигранти. Возачот и совозачот од возилото биле приведени во Полициската станица Гевгелија за понатамошна постапка, а по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок. Мигрантите се сместени во Прифатниот транзитен центар Винојуг – Гевгелија за понатамошна постапка, се појаснува во соопштението од МВР.

ANIMEFLIX Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed. Watch Omoi no Kakera Episode Full

Watch anime online for free at AniWatch dubbed anime. Yu Yu Hakusho: The Movie (Dub) Episode Full

https://animefreak.ws attack on titan animefreak. Dream Eater Merry (Dub) (https://animefreak.ws/m/GMzR) Episode 13

KissAnime Site123: https://60c09ca9e6734.site123.me/