Хроника

Двајца сопружници тешко повредени- со џип излетале од пат кај с.Подмолје

28.11.2021 во 14.50 часот на регионалниот пат помеѓу с.Подмолје и влез за  автокампот „Андон Дуков”, патничко возило „ландровер”, со охридски регистарски ознаки, управувано од К.Т.(76) од Струга излетало надвор од коловозот. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобиле возачот и сопатничката С.Т.(75) од Струга, констатирани во Специјалната болница „Св.Еразмо”. Извршен бил увид на местото на несреќата од увидна екипа од СВР Охрид.

watch anime dub. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

Kiss x Sis (TV) Episode 5

AnimeFreak How NOT to Summon a Demon Lord Ω Episode 1

anime freak site JUJUTSU KAISEN (Dub)

AnimeFreak Tokyo Revengers (Dub) Episode 21

AnimeFreak Mother of the Goddess’ Dormitory Episode 2 - Uncen