November 14, 2019 00:34
Хроника

Двајца Словенци претепани на Партизанска

Д.С.П.(22) и Ф.М.(34) и двајцата од Словенија, утрово во 4:00 часот во полициската станица Центар пријавиле дека околу 2:20 часот во угостителски објект на булевар „Партизански одреди” биле физички нападнати од непознати лица. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Нови вести

За половина час ограбени две аптеки: Во Чаир и Топанско Поле

Filip

Касиерка во казино дала службени пари за уплата на повеќе апарати

Filip

Малолетници се тепале во автобус на ЈСП

Filip