Хроника

Двајца скопјани се истепале во Полициска станица Бит Пазар

Полицајците од Полициска станица Бит Пазар вчера имале полни раце работа, како на теренот што го покриваат, така и во самата станица.

-На 02.12.2021 во 13.30 часот во СВР Скопје, А.Љ.(44) од с.Арачиново, скопско, пријавил дека околу 13.30 часот во Полициската станица Бит Пазар, по претходна расправија, бил физички нападнат од И.Ф., инаку и двајцата странки во станицата. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, велат од МВР.

Претходно, Р.К.(39) од Скопје пријавил дека околу 8.15 часот, на подрачјето на Бит Пазар, по претходно недоразбирање во сообраќајот, му биле упатени закани со огнено оружје од И.А. (29).

Околу 13.10 часот, пак, било пријавено дека пред угостителски објект на подрачјето на Бит Пазар, поради нерасчистени семејни проблеми, бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу С.А.(39) и А.Ф.(28), двајцата од село Арачиново.

Притоа, кај С.А. биле пронајдени и одземени пиштол „застава ТТ М57″ калибар 7.62мм, рамка со девет куршуми калибар 7.62мм, седум куршуми калибар 7.62мм и други предмети.

 

 

На 01.12.2021 во 17.58 часот во СВР Скопје, С.Р.(39) од Скопје пријавила дека околу 17.10 часот во двор на основно училиште на подрачјето на Бит Пазар нејзината малолетна ќерка била физички нападната од А.Б.. Се преземаат мерки за расчистување на случајот..

https://animeheaven1.com/. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

anime online Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (Dub)

AnimeHeaven So I'm a Spider, So What? Episode 23

Kuro Gal ni Natta kara Shinyuu to shitemita. Episode 1

anime sites To Your Eternity

anime heaven au AnimeHeaven Suppose a Kid from the Last Dungeon Boonies moved to a starter town?