October 26, 2021 02:06
Хроника

Двајца ранети во пукање и бодење со нож во Сарај

На 28.07.2021 во 01.30 часот, полициски службеници од СВР Скопје ги лишиле од слобода А.Ќ.(23), М.Ќ.(30) и Г.Ќ.(25), сите од село Бојане, скопско.

Тие се осомничени дека на 27.07.2021 околу 22.40 часот, пред угостителски објект во село Сарај, учествувале во нарушување на јавниот ред и мир, поради претходно меѓусебно нетрпение, во кое биле употребени огнено оружје и остар предмет.

Притоа со повреди од огнено оружје се здобил В.Ќ., a со повреди од остар предмет Ф.М., по што биле пренесени во Градска општа болница „8 Септември”, односно во Комплекс клиники „Мајка Тереза” за укажување на лекарска помош.

Трите лица биле приведени во полициска станица за понатамошна постапка.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Slayers Movie 3 (Dub) (https://aniwatch.pro/m/NlW) Episode Full

GoGoAnime: Tsuredure Children (Dub) anime episode 12 online free at https://gogoanime.be gogoanime re zero

Website https://animeflv.uk: Watch Douluo Dalu: Xingdou Xian Ji Pian animeflv Episode 13 watch anime online

Katanagatari Episode 12

Addwish: https://addwish.com/animefreakws

Chicucdskhhgd soytedienbien: http://chicucdskhhgd.soytedienbien.gov.vn/portal/Lists/Faq/DispForm.aspx?ID=372