July 23, 2019 14:03
Хроника

Двајца повредени во судир на камион и два автомобили

Жена била тешко повредена во судир на камион и два автомобила, вчера кај Битола, информираше МВР.

Според полицијата, сообраќајната несреќа се случила околу 16.30 часот на Кукуречанска крстосница – Битола. Тогаш се судриле камион „Ман“ со полуприколка „Шмитц-Гота“, управуван од М.Љ.(50) од Богданци, автомобил „рено меган“ што го управувал Д.Ш.(63) од село Вирово, демирхисарскокако и автомобил „фолксваген голф“ управуван од Ц.Е.(55) од Неготино.

Во незгодата тешко е повредена сопатничката во „голфот“, М.Е.(35) од Неготино, која била пренесена во Клиничката болница во Битола, а лесно повреден е возачот на „реното“.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Битола.

Нови вести

Маж со пушка се шета кај поранешна А1 телевизија, очевидци тврдат дека убива кучиња

Igor

Продолжен притвор на дилер кој продавал хероин кај „Сити Мол“

Igor

Полицијата го пронајде малолетникот кој побегнал од дома по расправија

Valentina