April 20, 2021 18:38
Хроника

Двајца напаѓачи ограбиле охриѓанец на улица

Двајца напаѓачи ограбиле охриѓанец на улица. Тие му украле мобилен телефон и картички, од кои подоцна извадиле пари.

Според информациите на СВР Охрид, вчера, во 21.40 часот, било пријавенo дека на крстосницата помеѓу улиците Серафим Китаноски и Војдан Чернодрински во Охрид две лица физички го нападнале Ф. К. (31) од Охрид и со закана му украле мобилен телефон и две банкарски картички, од кои подоцна подигнале 20.000 денари.

СВР Охрид презема мерки за расчистување на случајот.

AnimeTV dragon ball super anime tv: Watch Jujutsu Kaisen (TV) Episode 13 (https://animetv.cc/m/v2eg/ep-13)

KissAnime spirited away kissanime: Jimihen!!: Jimiko wo Kaechau Jun Isei Kouyuu!! Episode 3