Балкан Спорт

Двајца млади фудбалери загинаа во сообраќајка во Србија

Двајца пријатели – Мариќ М. (20) и Миошко Кристијан, кој денеска требаше да слави 19. роденден загинаа откако вчера со автомобил излетале од мостот во каналот Дунав-Тиса-Дунав, кај Вршац, Србија.

Младите пред трагедијата биле на куќна веселба во Вршац, каде и двајцата живеат, иако не се од тој град. Потоа го однеле својот пријател во блиското село Загајица, а на враќање дома, завршиле во каналот.

– Белото „рено меган“, кое беше превртено наопаку, со помош на виљушкар го извадивме од водата преку мостот, не знаејќи дали има некој во него. А потоа видовме ужасна глетка, две млади безживотни тела, заглавени меѓу задното седиште и багажникот. Се обидовме да ги извлечеме, но пожарникарите сепак мораа да го сторат тоа – ни раскажува за страшните сцени Марко Поповиќ, рибочувар од Вршац, кој исто така бил повикан од полиција да помогне.

Двајцата млади луѓе тренираа фудбал. Мариќ М. е родена во село Јасеново, а настапувала за фудбалскиот клуб Рипенсија од Темишвар. Миошко играл за селски клуб од Влајковац, а роден е во соседното село Загајица.

Оние кои утрото ја поминале кобната делница од патот велат дека имало голема магла, а се претпоставува дека до несреќата дошло поради неприлагодена брзина. Основното јавно обвинителство кое го води овој случај најверојатно ќе нареди обдукција на телото.

watch anime dub. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

free anime online Naruto (Uncropped) (Dub)

AniWatch Dragon Ball (Dub)

JUJUTSU KAISEN

Attack on Titan Final Season

anime online Record of Ragnarok