June 21, 2021 19:27
Хроника

Двајца малолетници повредени откако паднале од мопед

На 10.05.2021 во 19.50 часот било пријавено дека на локален пат с.Брњарце-с.Стајковци, мопед „баотиан“, со скопски регистарски ознаки, управуван од 15-годишник од с.Стајковци, скопско, изгубил контрола и паднал на коловозот.

-Во незгодата со повреди се здобил возачот на кого му е укажана лекарска помош во Комплекс клиники „Мајка Тереза“, додека со тешки телесни повреди се здобил 17-годишен сопатник од с.Стајковци, констатирани во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“, информира МВР.

Увид на местото на незгодата извршила увидна екипа од СВР Скопје.

GoGoAnime steins gate gogoanime: Watch Gintama Episode 191 (https://gogoanime.be/m/n2L/ep-191)

KissAnime kiss kiss anime: Horimiya Episode 13