February 17, 2019 11:34
Хроника

Двајца затвореници го подметнале пожарот во „Идризово”, казнети со самица

Двајца затвореници во затвореното одделение во затворот „Идризово” изутринара подметнале пожар кој веднаш бил изгаснат од затворската полиција.

Како што информираше за МИА директорот на затворот Боби Мојсовски, веднаш по пријавата на полицајците била повикана противпожарна единица, но не интервенирала бидејќи веќе огнот бил локализиран од обезбедувањето на затворот.

-Затворениците беа сослушани од управата и од МВР и во моментов се издвоени во самица, рече Мојсовски.

Според него, нема причинета материјална штета.

Related posts

Прилепчанец останал без 9.000 евра и камион

24info

Мотоциклист тешко повреден во сообраќајка

24news

МВР: 37-годишна скопјанка најдена обесена на дрво

24news