October 26, 2021 12:17
Свет

Двајца загинати во пожар во Хамбург, едно лице скокнало низ прозорец за да се спаси од пожарот

Две лица загинаа рано утрово во пожар што избувна во четирикатна зграда во германскиот град Хамбург, објавија итните служби.

Друго лице е тешко повредено, изјави портпаролот на противпожарната служба.

Четиринаесет други станари во станбена зграда во областа Харбург беа спасени. 85 пожарникари се бореа со пожарот. Вкупно 11 возрасни и три деца побараа помош од итните служби, рече портпаролот.

Едно лице загина откако скокна од прозорец за да избега од пожар, а друго е пронајдено починато во еден од становите. Засега не се познати причините за пожарот.

AniWatch Watch english anime Online in HD for FREE

Website https://animeflv.uk: Watch Selector Destructed WIXOSS Movie animeflv Episode Full anime online

AnimeKisa: Anemone: Eureka Seven Hi-Evolution (Dub) anime episode Full online free at https://animekisa.in anime websites

Watch Powerpuff Girls Z Episode 52

Gogoanimebe business: https://gogoanimebe.business.site/

Openlibrary: https://openlibrary.org/people/animeflixnl