June 26, 2022 04:39
Балкан

Двајца загинати во лавина во турскиот град Ерзурум

Две лица загинаа во лавина во градот Ерзурум во источна Турција, соопшти денеска Агенцијата за управување со катастрофи и вонредни состојби (АФАД), во време кога земјата се бори со тешки зимски услови.

АФАД соопшти дека лавина ја погодила областа Хорасан во источниот град Ерзурум околу 12 часот и додаде дека во таа област се распоредени екипи за итни случаи, пренесе Ројтерс.

Ерзурум е дом на некои од најпопуларните скијачки патеки.

nhóm kéo go88 go88 là gì nạp tiền go88 bằng sms

sunwin g88