January 22, 2020 21:13
Хроника

Двајца жители на Студеничани нападнале полицајци

Полициски службеници од СВР Скопје на булеварот „Крсте Мисирков“ и булеварот „Никола Карев“ вчера во 15.50 часот ги привеле Р.А.(38) и Н.А.(35) од селото Студеничани, Скопско, поради тоа што се однесувале агресивно кон полициски службеници кои вршеле службени дејствија. По целосно документирање на случајот, против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Нови вести

Фирма од Кива Паланка неовластено продавала пиротехнички средства

Valentina

Kривична за скопјанец, градел на диво настрешница на државно земјиште

Valentina

Измамена светиниколчанка, дала 2.000 евра нејзината внука да не оди во затвор

Valentina