October 18, 2021 12:42
Македонија

Даштевски: На локалните избори личните податоци на граѓаните ќе бида безбедни

Во моментов се печатат ливчињата. На овие избори сите ливчиња се различни.Секоја општина има различни градоначалници и советнички листи.Во различни оптштини има различни настапи на партии, мора да се внимава да не се направи грешка, вели првиот човек на ДИК, Александар Даштевски во своето гостување во „Студио 10“.

Првиот човек на ДИК, уверува дека личните податоци на граѓаните се безбедни бидејќи се криптирани и можат да се прочитаат само со отпечаток на прст и лични документи.

Даштевски објасни дека се ангажирани и двајца нови подизведувачи околу безбедноста на софтверот.

GoGoAnime: Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time anime episode Full online free at https://gogoanime.be gogoanime attack on titan

AnimeKisa: Bleach (Dub) anime episode 366 online free at https://animekisa.in free anime

Watch anime online for free at AnimeBee english dubbed anime

AnimeDao: Case Closed: The Fourteenth Target anime episode Full online free at https://animedao.nl classroom of the elite animedao

Ulule: https://www.ulule.com/kissanimemx/#/projects/followed

Catchthemes: https://catchthemes.com/support-forum/users/animefreakws/