November 27, 2021 16:27
Македонија

Даштевски: Во 99% од случаите, фингерпринтовите функционираа одлично

Претседателот на Државната изборна комисија, Александар Даштевски оцени дека изборите во однос на првиот круг се успешни. Тој изјави дека излезноста на локалните избори во првиот круг е околу 51,5 проценти.

Во дневникот на ТВ Сител, Даштевски истакна дека до ДИК се стигнати неколку приговори, а рокот за поднесување приговори истекува 48 часа по изборите, односно денеска. Во однос на решенијата за уверение за завршени избори, тие ќе бидат издадени десет дена по завршување на изборите, односно во ноември.

– Овие избори се најголеми избори досега, потрошени се  60 тона хартија и испринтани се 45 милиони ливчиња и затоа беа многу тешки да се спроведат, додаде претседателот на ДИК.

Во 99 проценти од избирачките места, уредите за отчитување отпечаток од прст работеа добро, рече Даштевски и додаде дека во текот на денот донел само шест решенија со коишто се преминува на класично гласање, што во главно биле планински места.

Watch Carole & Tuesday Episode 24

KissAnime: The Mystical Laws anime episode Full online free at https://kissanime.mx kissanime fairy tail

Website https://4anime.biz: Watch Strawberry 100% 4anime Episode Full hotarubi no mori e 4anime

Website https://animeflix.nl: Watch Hamtaro: Ham-Hams Ahoy! (Dub) animeflix Episode Full animeflix movie

Mushrambo (2008) (https://animetv.cc/m/y2Yk) Episode Full