August 19, 2019 13:40
Македонија

Дац бара оставка од Богоевски

Актерот Драган Спасов – Дац преку својот Фејсбук профил побара оставка од пратеникот Павле Богоевски по неговото признание дека набавувал масло од канабис, што беше објавено на најновата бомба на „Илија Громовник“.

Очекувам оставка од Павле Богоевки и прес конференција на Миле Бошњаковски!
Како што е ред, нели?

Снимката се појави вчера на руската мрежа „Вконтакте“. Профилот „Илија Громовник“ кој ја објави снимката на социјалните мрежи тврдеше дека Богоевски е снимен како нарачува кокаин.

Богоевски потврди дека тоа е неговиот глас, но вели дека не нарачувал кокаин туку масло од канабис.

 

Нови вести

СДСМ: Стоилковски ја погрешил адресата, овие прашања да му ги постави на Мицкоски кој должи низа одговори за неговите средби

zane

Уште 380 наставници обучени во рамки на програмата Училишта на 21 век

zane

СДСМ: Ајде Мицкоски не бегај од јавноста излези и одговори на прашањата, има ли тајни средби и со кого?

zane