June 23, 2021 08:21
Свет

Данска перманентно ја прекинува употребата на вакцината на Астра Зенека

Данска целосно ја прекинува употребата на вакцината против Ковид-19 на Астра Зенека,  јави денеска локалната ТВ 2, повикувајќи се на неименувани извори.

Според ТВ 2 таквата одлука ќе ја одложи кампањата за имунизација во Данска за неколку недели.

Данска ја прекина употребата на вакцината по случаи на тромбоза кај лица вакцинирани со Астра Зенека.

AnimeFreak dubbed anime: Watch One Punch Man Episode 9 (https://animefreak.ws/m/o1Z/ep-9)

WCOStream we bare bears wcostream: Watch Naruto: Shippuden (Dub) Episode 419 (https://wcostream.cc/m/5z5W/ep-419)