April 11, 2021 12:18
Свет

Далај Лама ја прими првата доза од вакцината против Ковид-19

Тибетанскиот духовен лидер, Далај Лама, (85), денеска во болница во северниот индиски град Дармџала, ја прими првата доза од вакцината против коронавирус, јавија американските медиуми.

По приемот на вакцината Далај Лама ги повика сите луѓе да се охрабрат и да се пријават за  имунизација.

Болницата каде што беше вакциниран Далај Лама денеска потврди дека се имунизирани уште десет лица кои живеат во неговата резиденција и сите ја примиле вакцината на Универзитетот во Оксфорд и британската „АстраЗенека”, произведена од Индискиот институт „Серум”, пренесоа американските медиуми.

Spirit Chronicles Episode Preview at AnimePlanet anime planet fruits basket

Kimetsu no Yaiba Movie: Mugen Ressha-hen Episode Preview 02 at website https://animefreak.ws anime freaks website

AnimeHeaven