June 21, 2021 19:13
Спорт

Далас обезбеди директен пласман во плејофот

По победата над Торонто со 114:110 остварена ноќеска на домашен терен, кошаркарите на Далас маверикс го обезбедија најмалку 6. место на табелата во Западната конференција на НБА.

Со овој пласман, Маверикс го избегна плејин турнирот и има гарантирано учество во плејофот.

На плејин турнирот учествуваат екипи кои се најдоа од 7. до 10. место на табелите на Западната и Источната конференција.

Покрај Далас, место во плејофот од Запад, досега изборија и: Јута, Феникс, Лос Анџелес клиперс и Денвер.

Во плејин сигурно ќе играат Сан Антонио, Голден стејт и Мемфис, додека Лос Анџелес лејкерс и Портланд претендираат на последното место кое носи директно учество во плејофот.

KissAnime gogoanime kissanime: The Rising of the Shield Hero (Dub) (https://kissanimeonline.com/m/Kga4) Episode 25

AnimeDao watch anime: Watch Dr. Stone Episode 23 (https://animedao.nl/m/226k/ep-23)