January 28, 2022 23:13
Свет

Гутереш изрази загриженост поради изолацијата на земјите од јужна Африка

Генералниот секретар на ОН Антонио Гутереш денеска изјави дека е длабоко загрижен за изолацијата на земјите од јужна Африка, откако некои земји воведоа нови рестриктивни мерки во однос на патувањата поради новиот вид коронавирус – Омикрон.

– Ги повикувам сите влади да размислат за повторно тестирање на патниците, заедно со сите други соодветни и ефективни мерки, со цел да се избегне ризикот од пренесување на инфекцијата, рече Гутереш.

Генералниот секретар на ОН апелираше да се дозволат патувања од економски причини.

https://animeflix1.com/. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

anime online That Time I Got Reincarnated as a Slime (Dub)

ANIMEFLIX Attack on Titan Season 3 Part 2 Episode 9

ANIMEFLIX Dragon Ball (Dub) Episode 152

The World's Finest Assassin Gets Reincarnated in Another World as an Aristocrat Episode 3

animes online ANIMEFLIX Kuro Gal ni Natta kara Shinyuu to shitemita.